Biofer

Biofer to preparat firmy Pharbio, dostępny na rynku jako suplement diety. Suplement ten polecany jest osobom z niedoborem żelaza w diecie. Produkt ten stanowi unikatowe połączenie dwóch typów żelaza: żelaza hemowego związanego w cząsteczce hemoglobiny, a także żelaza niehemowego pod postacią fumaranu żelaza. Dzięki takiemu połączeniu, organizm ludzki doskonale przyswaja i toleruje produkt. Potwierdzeniem doskonałej tolerancji są badania kliniczne, które jednoznacznie wykazują większą tolerancję dla Bioferu, aniżeli dla niektórych innych preparatów ze związkami żelaza nieorganicznego.

Biofer® szczególnie zaleca się:

  • Kobietom, które podczas miesiączkowania są narażone na duże ubytki żelaza, a w pierwszej kolejności kobietom, u których występują obfite miesiączki. Preparat pomaga utrzymać prawidłowy poziom produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny.
  • Dawcom krwi – w celu utrzymania odpowiedniego poziomu żelaza we krwi.
  • Osobom starszym – w celu prawidłowego funkcjonowania organizmu.
  • Osobom nie odżywiającym się prawidłowo w tym także tym, którzy spożywają duże ilości żywności przetworzonej typu „fast food”, wszystkim stosującym diety odchudzające i oczyszczające organizm, diety ubogie w żelazo.
  • Nastolatkom, u których w fazie wzrostu zaczyna zwiększać się zapotrzebowanie na żelazo.
  • Osobom, które są bardzo aktywne fizycznie i umysłowo.
Skład

1 tabletka zawiera 9 mg żelaza.

Wartość odżywcza 1 tabletki: proteiny 0,3g, węglowodany 0,07 g, tłuszcz 0,004 g; wartość energetyczna: 6,7 kJ (1,6 kcal).

Żelazo jest bardzo ważnym mikroelementem, niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zarówno niedobór żelaza w diecie, jak i jego nadmiar mogą powodować poważne następstwa. Żelazo pełni w organizmie bardzo ważną rolę, przede wszystkim w procesie produkcji czerwonych krwinek, a także w transporcie tlenu w organizmie. Wpływa w dużym stopniu na układ odpornościowy, jak i również eliminuje uczucie zmęczenia i znużenia (odczucie uśpienia).

Jak stosować

Biofer® – Żelazo o zwiększonym wchłanianiu

  • Kobiety w ciąży:  od dwóch do trzech tabletek dziennie
  • Pozostałe osoby:  1-2 tabletki dziennie, chyba że lekarz zasugeruje inny sposób podawania.

Preparat można przyjmować jednorazowo, najlepiej rano przed albo po posiłku, można także podzielić dawkowanie.

Preparat nie powinien być podawany dzieciom, które nie ukończyły 12 roku życia. Nie można przyjmować Bioferu w przypadku występowania nadwrażliwości, na którykolwiek ze składników. Suplement diety żelazo nie powinien być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety, która tak samo jak aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia, jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W żadnym wypadku nie można przekraczać zalecanej dziennej porcji preparatu. Podczas stosowania preparatu Biofar należy stanowczo zrezygnować z innych preparatów zawierających żelazo.

Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej: 15-25◦ C, w miejscu niedostępnym dla dzieci, a także chronić przed światłem słonecznym i wilgocią.

Na rynku dostępne są opakowania preparatu: Biofer 40 tabletek oraz Biofer 80 tabletek 

 

Gdzie kupić ?

Preparat Biofer: Żelazo o zwiększonym wchłanianiu, można zakupić w wybranych aptekach tradycyjnych na terenie całego kraju, a także za pośrednictwem aptek internetowych (e-apteki). 

Aby zakupić preparat, można także skorzystać z listy po prawej.

Lista aptek internetowych